Haber

Şanlıurfa Valisi kimdir? Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan kimdir?

Şanlıurfa Valisi kim? Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan kimdir? merak ediliyor. Şanlıurfaspor, TFF 2. Lig play-off finalinde Bucaspor 1928’i 3-0 mağlup etti. Spor Toto, 1. Lig’e yükselen üçüncü ve son kadro oldu. Karşılaşmanın sonunda oyuncular büyük sevinç yaşarken, kupa töreninde Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ile Şanlıurfaspor eski kulüp başkanı Emin Yetim arasında ortada tartışma çıktı. Olay sonrası arama motorlarında Şanlıurfa Valisi kim? Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan kimdir? sorular arandı.

ŞANLIURFA VALİSİ KİMDİR?

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’dır.

ŞANLIURFA VALİSİ SALİH AYHAN KİMDİR?

1976 yılında Bayburt’ta doğan Salih AYHAN, ilk ve orta öğrenimini memleketinde, yüksek öğrenimini 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde, yüksek öğrenimini Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır.

Salih AYHAN meslek hayatına 2004 yılında Trabzon Kaymakam adayı olarak başlamıştır. AYHAN, Londra’da dokuz aylık dil eğitiminin ardından TODAIE’de Kamu Diplomasisi Kursu’na da katıldı. Ordu-Çatalpınar, Samsun-Yakakent, Kastamonu-Azdavay, Sivas-Altınyayla, Şarkışla (Kaymakam Yardımcısı), Divriği ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

Sivas Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Salih AYHAN, 2012-2016 yılları arasında Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür.

AYHAN, yerel yönetimlerin bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek amacıyla 28.12.2013 – 14.02.2014 tarihleri ​​arasında Avustralya’da İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Ön Lisans Eğitim Programına 45 gün süreyle katılmıştır.

Çeşitli şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği, birçok vakıf, dernek ve birliklerde başkanlık ve üyelik görevlerinde bulunan Salih AYHAN, aynı zamanda mütevelli heyetinde de yer almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Güçlendirme Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinin ardından 2018-2022 yılı ortalarında 2018/202 Sayılı Valiler Kararnamesi ile atandığı Sivas Valisi olarak görevine devam etti. Cumhurbaşkanımızın onayı ile yayımlanan 2022/209 sayılı ‘Valilik Kararnamesi’ ile Şanlıurfa Valisi olarak atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Vali Salih AYHAN, İngilizce bilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu