Haber

Sakarya TUBİS’i çok sevdi

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kentte bisiklet kullanımını artırmak, vatandaşlara bisikleti sevdirmek ve sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmak amacıyla projeler üretmeye devam ediyor. 500 kilometrelik bisiklet yolu hedefiyle çalışmalar yapan ve şehri mavi yollarla süsleyen Büyükşehir Belediyesi, Avrupa’nın en kapsamlı bisiklet tesisi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde ve şehrin birçok noktasında bisiklet etkinlikleri düzenliyor.

“Dünya Bisiklet Şehri” ve “Avrupa Spor Şehri” ünvanlarını kazanan Büyükşehir Belediyesi, bu alanlarda da güçlü adımlar atarak bisiklet kullanımını kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Turuncu Bisiklet (TUBİS) kiralamaya başladı.

TALEP KAYIT

TUBİS ilk günden bu yana büyük ilgi gördü. Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen lansman töreninin ardından 1.000 bisikletten 951’i kiralandı ve kısa sürede rekor talep geldi. Kiralayanların yaş ortalamasının 36 olduğu öğrenildi. Ayrıca kiralama işlemlerinin çoğunluğunu 6 aylık sözleşmelerden oluştuğu öğrenildi. TUBİS projesi kapsamında vatandaşların yüzde 70’i şehir bisikletini, yüzde 30’u ise katlanır bisikleti tercih etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “TUBİS hizmete girdiği günden bu yana 1.000 bisikletin 951’i kiralanmış olup, kiracıların yaş ortalaması 36’dır. Kiralamalar oyun.sakarya.bel.tr/PG_TUBIS_VATANDAS/Tubis.aspx adresinden online olarak devam etmektedir. Sistem aktiftir. Hafta içi her sabah kullanılabilir.”Saat 09.00’da açılıyor, kiralayan vatandaşlarımız hafta içi mesai saatleri içerisinde Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden bisikletlerini teslim alabiliyor. Vatandaşlarımıza yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu