Haber

KYK 1. Tip, 2. Tip, 3. Tip, 4. Tip, 5. Tip, 6. Tip yurt ücretleri nelerdir? Hangi tür KYK’nın maliyeti ne kadardır?

KYK 1. Tip, 2. Tip, 3. Tip, 4. Tip, 5. Tip, 6. Tip yurt fiyatları nelerdir? Sorusu KYK başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla gündeme geldi ve ilk kez KYK yurduna yerleşecek öğrenciler yurtlarla ilgili araştırmalarını yapıyor. Özelliklerine göre sınıflandırılan yurtlar arasında fiyat farklılıkları bulunmakta ve bu nedenle 1. tip, 2. tip, 3. tip, 4. tip, 5. tip, 6. tip yurtlar olarak tiplere ayrılmaktadır. Peki KYK 1. Tip, 2. Tip, 3. Tip, 4. Tip, 5. Tip, 6. Tip yurt fiyatları nelerdir? Hangi tür KYK’nın maliyeti ne kadardır?

KYK 1. TİP, 2. TİP, 3. TİP, 4. TİP, 5. TİP, 6. TİP YURT Fiyatları NELERDİR?

Güncel yurt fiyatlarına göre 1. TİP fiyatı aylık 345 lira, 2. TİP fiyatı aylık 405 lira, 3. TİP fiyatı aylık 480 lira, 5. TİP fiyatı aylık 510 lira ve 6. TİP fiyatı ise aylık. aylık 570 liradır. Bu kapsamda yerleştirme süreci tamamlanan bireyler yurt türlerine göre ödeyecekleri fiyatlar hakkında bilgi alabilmektedir. KYK odaları tiplerine göre değişiklik göstermektedir.

KYK YURT 1. TİP: Genellikle 4-6 kişiye hizmet vermektedir. Banyo ve tuvalet ortaktır

KYK YURT 2. TİP:Genellikle 2-4 kişiye hizmet vermektedir.

KYK YURT 3. TİP: Tip 1 ve 2’ye göre daha geniştir. Genellikle 2-4 kişiye hizmet verir. Banyo ve tuvalet odanın içindedir.

KYK YURT 4. TİP: Diğer odalara göre daha büyük olan bu odalarda 2-4 kişi konaklama kapasitesine sahiptir. Banyo ve tuvalet odanın içindedir.

KYK YURT 5. TİP: Genellikle 1-2 kişiye hizmet vermektedir. Odalarda televizyon, klima, uydu yayını vb. bulunmaktadır.

KYK YURT 6. TİP: Bunlar diğer odalara göre en küçük odalardır. Kişi sayısı 2-4. Banyo ve tuvalet ortak kullanımdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu