Haber

77 Yaşındaki Dilek Çavuşoğlu Diler Masa Tenisinden Vazgeçmiyor

Samsun’da yaşayan 77 yaşındaki Dilek Çavuşoğlu Diler, çocukluğundan beri yaptığı masa tenisi sporundan vazgeçemiyor. Masa tenisinin kendisi için bir hastalık haline geldiğini söyleyen Diler, gittiği her şehirde bir spor salonu ve masa tenisi oynayacak arkadaşlar arıyor.

Çocukluğundan beri masa tenisi oynayan Dilek Çavuşoğlu Diler, 77 yaşında olmasına rağmen masa tenisine olan tutkusunu değiştirmedi. Çocukları nedeniyle sık sık yurt dışına çıkan Dilek Çavuşoğlu Diler, hem yurt içi hem de yurt dışında gittiği şehirlerde masa tenisi oynayabileceği spor salonu arıyor. Yılın belirli bir döneminde Samsun’a gelen Dilek Çavuşoğlu Diler, Atakum ilçesindeki Atakum Spor Fabrikası’nda çocuklarla masa tenisi oynayarak vakit geçirdi.

“Bu bir hastalık haline geldi”

Dilek Çavuşoğlu Diler, gittiği her şehirde masa tenisi oynamak için spor salonu aradığını belirterek, “Bu masa tenisi tutkusu çok değerli bir şey. Benim için hastalık haline geldi. Okul yıllarımda da bu sporu yapıyordum. Daha sonra çocuklarımla oynamaya başladım. Nerede masa tenisi masası görsem.” Koşmaya giderim. Yurt içi ve yurt dışı seyahat ediyorum. Masa tenisini San Francisco, Kaliforniya, ABD’de geliştirdim. Yabancı ülkelerde birçok arkadaşım var. Elbette herkesin tenis oynaması farklıdır. Bu bir tutku. Buna devam etmek istiyorum. Gençlere tavsiye ediyorum. . Burada her zaman çocukların olduğunu görüyorum. Aileler çocuklara bu eğitimi her zaman verirse ne mutlu bana. Oynamak, devam etmek, yüzmek, spor yapmak istiyorum. Bazen buraya misafir olarak geliyorum. Samsun’da bir şeyler arıyorum. Spor salonu nerede? Tenis etkinliği nerede? Orada. Onu takip ediyorum. Uzun yıllardır oynadığım için bu tür masa tenisini her yerde bulamazsınız. Buranın dolup taşması gerekiyor. “Herkes dışarı çıkmalı, çıkmalı ve gelmeli” dedi. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu